Slide Atrakcje W Województwie Lubuskim. Dlaczego Warto Tu Mieszkać? zdjęcie nr 2

Zobacz
więcej

Atrakcje W Województwie Lubuskim. Dlaczego Warto Tu Mieszkać? zdjęcie nr 3

HabitatHouse

blog

Atrakcje W Województwie Lubuskim. Dlaczego Warto Tu Mieszkać? zdjęcie nr 4 otodom

Slide Atrakcje W Województwie Lubuskim. Dlaczego Warto Tu Mieszkać? zdjęcie nr 5

Zobacz więcej

Atrakcje W Województwie Lubuskim. Dlaczego Warto Tu Mieszkać? zdjęcie nr 6

HabitatHouse

Blog Atrakcje W Województwie Lubuskim. Dlaczego Warto Tu Mieszkać? zdjęcie nr 7 otodom Atrakcje W Województwie Lubuskim. Dlaczego Warto Tu Mieszkać? zdjęcie nr 8

Atrakcje w województwie lubuskim. Dlaczego warto tu mieszkać?

Atrakcje W Województwie Lubuskim. Dlaczego Warto Tu Mieszkać? zdjęcie nr 9

Województwo lubuskie nie leży ani nad morzem, ani w górach. Nie jest największym w Polsce, ale na pewno jest jednym z najciekawszych. To najbardziej zalesione województwo w naszym kraju, którego ponad połowę obszaru porastają lasy. Znajdują się tu dwa parki narodowe, gdzie na odwiedzających czekają bajeczne mokradła, łąki i pastwiska. Obfitujące w liczne gatunki ptaków i leśnych zwierząt. Do atrakcji w województwie lubuskim, poza zabytkami z roku na rok dołącza coraz więcej szlaków pieszych, rowerowych i wodnych, które sprawiają, że każdy odwiedzający znajdzie tu coś dla siebie. To bez wątpienia miejsce, które warto wziąć pod uwagę decydując się na kupno mieszkania. Lubuskie to jednak wiele więcej! Zapraszam na zestawienie najciekawszych miejsc w tym regionie!

Międzyrzecki Rejon Umocniony

Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji w województwie Lubuskim. Sławę zawdzięcza największym na świecie podziemnym fortyfikacjom, których korytarze mają długość aż 35 km! Jest to teren pełen porozrzucanych wśród pól i lasów, imponujących pozostałości po żelbetonowych obiektach, rozciągający się od okolic Skwierzyny do Odry na około 100km.  System umocnień został wybudowany przez Niemców w latach 1934- 1944 w celu ochrony wschodniej granicy III Rzeszy. Kilometrami ciągną się tu zapory przeciwczołgowe, zwane “zębami smoka”. Dodatkowo w podziemiach odcinka centralnego MRU znajduje się unikalny rezerwat nietoperzy, w którym zimuje ponad 30 tysięcy osobników tego gatunku. Z tego też powodu, podziemia są dostępne dla zwiedzających głównie w okresie letnim.

Lubuski Szlak Wina i Miodu

Inicjatywa odrodzenia dziedzictwa winiarstwa i rozwoju hodowli pszczół na Ziemi Lubuskiej powstała w 2006 . I tak w ramach Lubuskiego Szlaku Wina i Miodu, oferowane są w sprzedaży produkty z winogron, miody i wina w odmianach: Riesling, Pinot noir czy Regent. Na szlaku dostępnych jest ponad pięćdziesiąt winnic, w których można podziwiać historię lubuskiego winiarstwa i pszczelarstwa, a także skorzystać z degustacji lokalnych produktów.

Park Narodowy Ujścia Warty

Jest to obszar obejmujący około 8 ha rozlewisk, utworzony głównie przez rzekę Postomię u ujścia rzeki Warty do Odry. Został założony dla ochrony terenów podmokłych, rozległych łąk i pastwisk, które są jedną z najważniejszych w Polsce ostoi ptaków wodnych i błotnych. Stwierdzono tu obecność aż 245 gatunków tych zwierząt! Późną jesienią Park staje się królestwem arktycznych gęsi, których koncentracje mogą przekraczać aż 100 tysięcy osobników. Dominującą wśród nich – gęś zbożową-  ustanowiono symbolem Parku. Rzeki są również bardzo bogate w ryby, szczególnie karpiowate i drapieżne. Walory przyrodnicze, krajobrazowe i kulturowe Parku powodują, że jest on doskonałym miejscem do uprawiania różnych form ekoturystyki, dlatego też przyciąga on amatorów rozległych przestrzeni, ciszy i spokoju.

Park Mużakowski

Jest to założony w XIX wieku  park leżący na terenie Polski i Niemiec. Granicę między poszczególnymi częściami stanowi koryto rzeki Nysy Łużyckiej. Po niemieckiej stronie znajduje się centralna część z głównymi budynkami i ogrodami, natomiast po polskiej – rozległy park. Jest to największy park w stylu angielskim w naszym kraju, zajmujący ponad 700 ha powierzchni! Ze względu na to przepiękne połączenie natury oraz sztuki ogrodniczej został on  wpisany na listę UNESCO w 2004 roku.

Szlak Kościołów Drewnianych Regionu Kozła

Szczególnie dla miłośników architektury, ciekawą atrakcją na weekend będzie 23 – kilometrowy szlak kościołów drewnianych. Składa się on ze świątyni w Chlastawie, Kosieczynie oraz najstarszej z XIV wieku w Klępsku.

Geopark Łuk Mużakowa

To miejsce na terenie dawnej kopalni węgla oraz iłów, którą zamknięto w 1973 roku. Rozciąga się on poprzez 5 km oszałamiających krajobrazów, nietuzinkowego koloru wody oraz bogactwa geologicznego. Geopark Łuk Muzakowa obejmuje, unikatową w skali europejskiej, strukturę geologiczną powstałą w efekcie działalności lodowców skandynawskich. Na jego terenie wytyczonych jest mnóstwo ścieżek geoturystycznych. Z tego też względu w 2015 został on wpisany na listę UNESCO.

Woodstock – Pol’ and Rock festiwal- Kostrzyn

Do letnich atrakcji w lubuskim możemy zaliczyć z całą pewnością znany na całą Europę festiwal muzyczny, organizowany co roku przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Odbywa się on w Kostrzynie nad Odrą zwykle na przełomie lipca i sierpnia. To ogromne wydarzenie muzyczne i towarzyskie, na które wiele osób – młodych i starszych – czeka cały rok!

Jeziora Ziemi Lubuskiej – w tym największe Jezioro Sławskie

Ich ogromna ilość, sprawia, iż stanowią jedną z ciekawszych atrakcji letnich w Lubuskiem. Region ten w związku z tym nazywany jest “Krainą pięciuset jezior”.  Do najbardziej znanych, a zarówno największych należy Jezioro Sławskie, zwane również Śląskim Morzem. Woda w jeziorach jest czysta i bogata w liczne gatunki ryb. Dzięki licznym połączeniom pomiędzy jeziorami i rzekami tworzą się tu całe kompleksy wodne, szczególnie doceniane przez miłośników kajakarstwa, żeglarstwa czy też łowienia ryb.

Świebodzin, pomnik Chrystusa Króla

Najwyższa figura Jezusa na świecie, mierząca 36 metrów wysokości, a wraz z nasypem wznosząca się na aż 52,5 metra. Swoim wyglądem nawiązuje do słynnego pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro.

Habitat House i nieruchomości w w województwie lubuskim

Wszystkie powyższe atrakcje sprawiają, że decydując się na zakup domu czy mieszkania w rejonie, na pewno nikogo nie czeka rozczarowanie. Gotowe domy na sprzedaż w Zbąszynku czy planowane nieruchomości w innych miejscowościach województwa lubuskiego cieszą się już teraz dużą popularnością wśród klientów Habitat House. Zapraszamy do zapoznania si z naszą ofertą!