Slide Dom Szeregowy Czyli Jaki? Zalety Szeregowców zdjęcie nr 2

Zobacz
więcej

Dom Szeregowy Czyli Jaki? Zalety Szeregowców zdjęcie nr 3

HabitatHouse

blog

Dom Szeregowy Czyli Jaki? Zalety Szeregowców zdjęcie nr 4 otodom

Slide Dom Szeregowy Czyli Jaki? Zalety Szeregowców zdjęcie nr 5

Zobacz więcej

Dom Szeregowy Czyli Jaki? Zalety Szeregowców zdjęcie nr 6

HabitatHouse

Blog Dom Szeregowy Czyli Jaki? Zalety Szeregowców zdjęcie nr 7 otodom Dom Szeregowy Czyli Jaki? Zalety Szeregowców zdjęcie nr 8

Dom szeregowy czyli jaki? Zalety szeregowców

Dom Szeregowy Czyli Jaki? Zalety Szeregowców zdjęcie nr 9

Czy zastanawialiście się kiedyś nad możliwością zamieszkania w domu szeregowym? A może ktoś z rodziny lub znajomych ma taki dom i odkąd go odwiedziliście sami  rozważacie wynajem lub kupno szeregówki? Przed podjęciem decyzji o zakupie swojego wymarzonego mieszkania warto poznać wszelkie możliwe zalety i wady wybranego przez nas rozwiązania. W końcu jest to decyzja na lata, mogąca nas sporo kosztować. Domy szeregowe łączą cechy domów wolnostojących oraz mieszkań w bloku. Postanowiliśmy ująć ich plusy i minusy w zgrabnym zestawieniu.

Zalety szeregowców

  • Znasz swoich sąsiadów

Ciasna zabudowa sprawia, że swoich sąsiadów spotykasz codziennie, nie mniej jednak, nie ma ich tylu, co w dziesięciopiętrowym bloku. Znasz swoich sąsiadów,a to zwiększa bezpieczeństwo Twoje i najbliższych. Domy szeregowce niosą również zalety dla dla osób towarzyskich. Powstaje tu wiele możliwości do bliższego zapoznania się z ludźmi, wspólnego grillowania czy opieki nad pociechami.

  • Własne wejście

Brak wspólnej klatki schodowej sprawia, że prosto z naszego auta lub przystanku autobusowego wchodzimy do domu.  Oszczędzając tym samym czas i kilometry korytarzy, które rocznie pokonują mieszkańcy bloków. Tym samym – zależnie od nastroju – możemy ograniczyć nasze kontakty z wybranymi sąsiadami do minimum.

  • Prywatne miejsce parkingowe lub garaż

Do każdego projektu domu szeregowego przewidziane jest przynajmniej jedno miejsce parkingowe lub własny garaż – wbudowany w zabudowę domu lub w formie wiaty. Tym samym nie trzeba się martwić tym, gdzie zaparkujemy gdy późno wrócimy do domu.

  • Niższe opłaty

Większość osiedli domów szeregowych ma możliwość zastosowania uzbrojenia sieciowego oraz wspólnych, osiedlowych śmietników. Obniża to koszty użytkowania w porównaniu z domem wolnostojącym. Spora oszczędność pojawia się również w sezonie grzewczym, gdyż zdecydowanie mniej zapłacimy za ogrzewanie szeregowca niż domku wolnostojącego.

  • Wspólnota

Wspólnoty w przypadku osiedli szeregowych działają najczęściej na zasadach wspólnoty mieszkaniowej, a nie wielkich, bezosobowych spółdzielni z zarządem, prezesem i obowiązkowym czynszem. Wybierając szeregowce mamy realny wpływ i wiedzę na temat wydatków osiedla i osób, które zarządzają naszym wspólnym dobrem.

  • Niższe koszty kupna działki i domu

Kupno działki pod budowę szeregówki jest zdecydowanie mniejszym kosztem niż samodzielna budowa domu. Zwłaszcza jeśli deweloper oferuje nam już konkretny projekt. Sprawia to, że za niższą kwotę zyskujemy dużo cech własnego domu, łącznie z prywatną przestrzenią niedostępną np w bloku.

  • Ogródek lub balkon

Szeregowce to idealna opcja dla stęsknionych za naturą i lubiących pielęgnację roślin. Domy szeregowe oferują najczęściej kawałek niewielkiego ogródka do zagospodarowania. Daje to także możliwość grillowania, postawienia basenu dla dziecka lub leżaka i chwili relaksu na świeżym powietrzu.

  • Możliwość ingerencji w projekt

W niektórych przypadkach możemy wpływać na ostateczny wygląd czy rozmieszczenie wnętrz w już budowanym szeregowcu.

  • Współpraca z deweloperem

Budowa domu wymaga sporej wiedzy specjalistycznej i dobrych fachowców. Tego wszystkiego nie musimy się obawiać wybierając gotowy projekt domu szeregowego u dewelopera, który część decyzji podejmie za nas, a w innych pomoże fachowa radą.

  • Infrastruktura

Domy szeregowe tworzą małe osiedle najczęściej z gotową infrastrukturą. Przestrzeń miejska jest zaplanowana architektonicznie i funkcjonalnie w tereny rekreacyjne, trawniki, klomby kwiatowe, drogi i oświetlenie. Podnosi to atrakcyjność estetyczną otoczenia i samego domu.