Domy, Mieszkania na Sprzedaż – Wolsztyn Domy, Mieszkania Na Sprzedaż - Wolsztyn zdjęcie nr 2

Zobacz
więcej

Domy, Mieszkania Na Sprzedaż - Wolsztyn zdjęcie nr 3

HabitatHouse

Domy, Mieszkania na Sprzedaż - Wolsztyn Domy, Mieszkania Na Sprzedaż - Wolsztyn zdjęcie nr 4 otodom

Domy, Mieszkania na Sprzedaż – Wolsztyn Domy, Mieszkania Na Sprzedaż - Wolsztyn zdjęcie nr 5

Zobacz więcej

Domy, Mieszkania Na Sprzedaż - Wolsztyn zdjęcie nr 6

HabitatHouse

Domy, Mieszkania na Sprzedaż - Wolsztyn Domy, Mieszkania Na Sprzedaż - Wolsztyn zdjęcie nr 7 otodom Domy, Mieszkania Na Sprzedaż - Wolsztyn zdjęcie nr 8

Mieszkania i domy na sprzedaż – Wolsztyn

 

 

 

W dzisiejszych czasach wielu z nas chce żyć trochę wolniej. Na wymarzone mieszkanie coraz częściej wybieramy mniej zatłoczone miasta, ale przy okazji nie chcemy rezygnować ze wszystkich wygód i udoskonaleń cywilizacji. w Habitat House rozumiemy to doskonale, dlatego jednym z kolejnych naszych projektów będą domy na sprzedaż w Wolsztynie. Wierzymy, że nowa propozycja będzie idealnie wpisywać się w potrzeby naszych klientów i każdy zainteresowany znajdzie dla siebie odpowiedni typ i metraż mieszkania. Wolsztyn ma wiele do zaoferowania, dlatego zapraszamy do poznania zalet tego miasta i zlokalizowanych w niej nieruchomości.

 

Wolsztyn – domy między dwoma jeziorami

 

Miasto Wolsztyn położone jest w Wielkopolsce, przy drodze krajowej nr 32 łączącej Poznań z Zieloną Górą. Miejscowość zamieszkuje około 13 tysięcy osób. Przeważa zabudowa jednorodzinna i bliźniacza, w której to często powstają nowe mieszkania. Wolsztyn posiada doskonałą komunikację autobusową. PKS zapewnia aż około 100 połączeń z Wolsztyna do różnych części kraju! Dzięki PKP Przewozom Regionalnym, Wolsztyn jest też bardzo dobrze skomunikowany kolejowo z mniejszymi miejscowościami okolicy jak i z większym Poznaniem czy Lesznem.

 

Nie tylko transport. Zalety Wolsztyna

 

Transport to jednak nie jedyny powód, którym warto kierować się oglądając tutejsze domy na sprzedaż. Wolsztyn jest przede wszystkim przepięknie usytuowany – pomiędzy dwoma jeziorami połączonymi rzeką Dojcą. Zarówno jezioro Wolsztyńskie jak i Brzezińskie są dopuszczone do kąpieli i mogą się pochwalić doskonałą infrastrukturą wodną. Działa tu klub żeglarski, kajakarski, obecne są plaże miejskie, parki z licznymi ścieżkami dla spacerujących oraz ścieżki rowerowe – jednym słowem wszystko co potrzebne do aktywnego wypoczynku poza domem. Wygoda i zalety większych miast nierozerwalnie połączone z naturą, czyli Wolsztyn w pigułce. Miasto Wolsztyn to również kawal technicznej historii. Jej kwintesencją jest znaną na cały świat paradą parowozów, która odbywa się co roku na przełomie kwietnia i maja. Zabytkowa parowozownia to jedyny tego typu obiekt w Europie, gdzie parowozy przystosowane do jazdy po torach o standardowej szerokości, obsługują normalny ruch pasażerski. Parowóz jeździ do z Wolsztyna do Leszna, a w soboty również do Poznania. Znajduje się tu około 30 sztuk tych maszyn i zabytkowych wagonów.

 

Dlaczego warto łączyć wybór mieszkania i Wolsztyn?

 

Jako miejsce do mieszkania, Wolsztyn jest atrakcyjny zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Najmłodsi mieszkańcy mogą korzystać z edukacji od przedszkola aż po szkołę ponadgimnazjalną. To ważna cecha zwłaszcza dla młodych osób, które interesują zlokalizowane tu mieszkania deweloperskie. Wolsztyn posiada Miejską Pływalnię, Halę sportową Świtezianka, gdzie odbywają się spotkania i mecze różnych dyscyplin sportowych – m.in. piłki ręcznej, unihokeja, zarówno w wymiarze regionalnym jak i międzynarodowym. Do dyspozycji mieszkańców jest też stadion do piłki nożnej należący do Ośrodka sportu i rekreacji. O rozrywki kulturalne dba Wolsztyński Dom Kultury, można tu także skorzystać z zasobów miejskiej biblioteki. Możliwości mamy cały ogrom – zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

 

Wszystko co potrzebne blisko mieszkania

 

Wolsztyn nie jest duży, dlatego na zakupy nie musimy wyjeżdżać poza obręb miasta. Większość sklepów spożywczych, z artykułami chemicznymi, odzieżowych czy obuwnicze znajdziemy na miejscu. Jak przystało na siedzibę gminy, w Wolsztynie znajdują się najważniejsze urzędy i placówki publiczne jak chociażby Urząd Pracy, Skarbowy, poczta, sąd i szpital. To samo dotyczy miejsc usługowych. Nie zabraknie tu lekarzy specjalistów, fryzjerów, kwiaciarni, banków, piekarni, mechaników samochodowych. Wszystko funkcjonuje tu na miejscu, nie musimy przemieszczać się daleko od mieszkania. Wolsztyn to też miejsce, w którym nie będzie problemu z pracą. W mieście działa fabryka Firestone produkująca amortyzatory, zakład przetwórczy owoców i warzyw, fabryka mebli, fabryka akcesoriów metalowych oraz firmy z branży spożywczej. Jak widać miasto prężnie się rozwija i otwiera przed nami sporo możliwości. Również jeśli chodzi o domy i mieszkania na sprzedaż, Wolsztyn i okolice powinny zadowolić nawet najwybredniejsze gusta. To z pewnością dobre miejsce do życia.

 

Mieszkania na sprzedaż – Wolsztyn i okolice

 

Jako doświadczony deweloper, Wolsztyn traktujemy jako inwestycję z przyszłością. Chcemy aby mieszkania na sprzedaż w Wolsztynie, które oddamy do Państwa dyspozycji, jak najbardziej wpisywały się w klimat tej miejscowości. Właśnie dlatego przykładamy szczególną wagę już do części projektowej. Zapraszamy do śledzenia aktualności. Wkrótce więcej szczegółów na temat planowanych nowych nieruchomości w Wolsztynie.

    Formularz kontaktowy