Mieszkania na sprzedaż – Międzyrzecz Mieszkania Na Sprzedaż - Międzyrzecz zdjęcie nr 2

Zobacz
więcej

Mieszkania Na Sprzedaż - Międzyrzecz zdjęcie nr 3

HabitatHouse

Mieszkania na sprzedaż - Międzyrzecz Mieszkania Na Sprzedaż - Międzyrzecz zdjęcie nr 4 otodom

Mieszkania na sprzedaż – Międzyrzecz Mieszkania Na Sprzedaż - Międzyrzecz zdjęcie nr 5

Zobacz więcej

Mieszkania Na Sprzedaż - Międzyrzecz zdjęcie nr 6

HabitatHouse

Mieszkania na sprzedaż - Międzyrzecz Mieszkania Na Sprzedaż - Międzyrzecz zdjęcie nr 7 otodom Mieszkania Na Sprzedaż - Międzyrzecz zdjęcie nr 8

Mieszkania i domy na sprzedaż – Międzyrzecz

 

 

 

Dla ludzi aktywnych, chcących podziwiać piękno natury tuż za rogiem swojego mieszkania, Międzyrzecz stanowić może szczególnie atrakcyjne miejsce do życia. Jeśli zależy Państwu na bliskości przyrody, ale nie chcecie rezygnować z dobrodziejstw cywilizacji, przygotowaliśmy ciekawą ofertę właśnie w województwie Lubuskim — mieszkania i domy na sprzedaż w Międzyrzeczu. Powiat międzyrzecki jest zewsząd otoczony lasami, także wystarczy zaledwie parę kroków od domu, aby znaleźć się blisko natury. Zapraszamy do poznania miejscowości Międzyrzecz i planowanych w niej inwestycji.

 

Dlaczego warto rozważać kupno mieszkania w Międzyrzeczu Wielkopolskim?

 

W habitat House wspólnie uważamy, że jest to wspaniałe miejsce do mieszkania. Międzyrzecz posiada wiele obiektów handlowo-usługowych, supermarketów, sklepów sieci lokalnych i ogólnokrajowych, apteki, kwiaciarnie, restauracje i kawiarnie. Dzieci mogą się tu uczyć od przedszkola aż po szkoły ponadgimnazjalne. Ponadto Międzyrzecz posiada również Szkołę Muzyczną 1-szego stopnia. W ramach zajęć sportowych na popołudnia i weekendy możemy skorzystać ze Stadionu Miejskiego, Hali Widowiskowo — Sportowej, Ogrodu Jordanowskiego lub Pływalni miejskiej. Działają tu liczne kluby sportowe. Główną instytucją, zapewniającą dostęp kultury dla mieszkańców miasta i okolic jest Międzyrzecki Ośrodek Kultury, w skład którego wchodzi Kino Świt, Miejski Dom Kultury oraz Biblioteka Miejska. Dostęp do opieki zdrowotnej poza dużym szpitalem publicznym zapewniają również mniejsze poradnie i gabinety lekarskie.

 

Międzyrzecz — dobra komunikacja każdego rodzaju

Wszystkich, którym wydawałoby się, że jest to mała miejscowość na Pojezierzu Lubuskim, może zaskoczyć fakt, iż Międzyrzecz zamieszkuje aż 18 tysięcy mieszkańców. Na zachód od miasta przebiega droga ekspresowa S3, biegnąca z południa Polski przez pobliski Gorzów Wielkopolski aż do Szczecina. Przecina ją spora liczba dróg krajowych, dzięki którym wokoło dwadzieścia minut dojedziemy do Świebodzina. Zaledwie 15 km od miejscowości Międzyrzecz znajduje się węzeł autostrady A2, łączącej Warszawę z Berlinem. Wszystko to sprawia, że dojazd z domu w Międzyrzeczu do znajdującego się w dowolnym kierunku miejsca pracy, nie powinien zająć więcej niż kilkadziesiąt minut. Międzyrzecz posiada dworzec autobusowy oraz kilka przystanków, na których zatrzymują się autokary linii lokalnych i krajowych. Pociągiem natomiast dojedziemy do Gorzowa Wielkopolskiego oraz m.in. Zbąszynka, w którym Habitat House już posiada mieszkania na sprzedaż. Międzyrzecz jest miastem, przez które przepływają dwie rzeki — Paklica oraz Obrzyca. Fanów sportów wodnych powinien zainteresować fakt, że na szeroką skalę organizowane są tu spływy kajakowe.

 

Walory turystyczne dobrym powodem na wybór mieszkania

 

Międzyrzecz oferuje więcej turystycznych atrakcji niż tylko spływy kajakowe po rzekach. Miasto ze wszystkich stron otaczają lasy i jeziora. Znaleźć można tu w wiele szlaków turystycznych, przeznaczonych zarówno dla pieszych, jak i poruszających się na rowerach. Sprawia to, że w całym powiecie międzyrzeckim rozwija się prężnie turystyka, a region obfituje w ośrodki wypoczynkowe oraz gospodarstwa agroturystyczne. Dodatkowo nie można zapomnieć o Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym, rozciągającym się na około 100 km. Jest to system pozostałości po żelbetonowych umocnieniach porozrzucanych wśród okolicznych pól i lasów, wybudowanych przez Niemców w trakcie II Wojny Światowej. Ciągną się tu kilometrami tzw. zęby smoka– które kiedyś pełniły funkcję zapór przeciwczołgowych, natomiast podziemia fortyfikacyjne, należą do największych na świecie. W powiecie międzyrzeckim znajduje się także unikalny rezerwat nietoperzy, w którym zimuje aż 30 tysięcy osobników.

 

Praca blisko mieszkania — Międzyrzecz i przemysł

 

Międzyrzecz posiada rozbudowaną strefę przemysłową, gdzie działalność gospodarczą prowadzą firmy z kapitałem krajowym i zagranicznym. Produkuje się tu między innymi wyroby z tworzywa sztucznego na potrzeby budownictwa, przemysłu motoryzacyjnego, kosmetycznego, farmaceutycznego i spożywczego. Znalezienie pracy w bliskim sąsiedztwie domu nie powinno być więc problemem.

 

Mieszkania na sprzedaż — Międzyrzecz

 

Jak widać, szeroki wybór sklepów, usług oraz zakładów, w których możemy znaleźć pracę, a także bliska dostępność lasów i jezior zachęca do mieszkania w tym mieście! Właśnie dlatego habitat House planuje rozpocząć wkrótce nową inwestycję w przytulne domy i mieszkania. Międzyrzecz to jednak niejedyna miejscowość, w województwie lubuskim warta rozważenia jako miejsce do życia. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi innymi domami na sprzedaż m.in. w Zbąszynku.

    Formularz kontaktowy