Slide 5 Zalet Mieszkania W Małym Mieście zdjęcie nr 2

Zobacz
więcej

5 Zalet Mieszkania W Małym Mieście zdjęcie nr 3

HabitatHouse

blog

5 Zalet Mieszkania W Małym Mieście zdjęcie nr 4 otodom

Slide 5 Zalet Mieszkania W Małym Mieście zdjęcie nr 5

Zobacz więcej

5 Zalet Mieszkania W Małym Mieście zdjęcie nr 6

HabitatHouse

Blog 5 Zalet Mieszkania W Małym Mieście zdjęcie nr 7 otodom 5 Zalet Mieszkania W Małym Mieście zdjęcie nr 8

5 zalet mieszkania w małym mieście

5 Zalet Mieszkania W Małym Mieście zdjęcie nr 9

Mieszkanie w największych polskich miastach jest przede wszystkim domeną młodych osób. Nic w tym dziwnego, ponieważ w pogoni za karierą oraz dobrym wykształceniem często decydujemy się pozostać w dużej aglomeracji lub przenieść się z rodzinnej mniejszej miejscowości do metropolii. Dlaczego zatem warto uciec z dużego miasta i osiedlić się w spokojnym miasteczku?

Mniejsze korki

Jedną z najczęściej wymienianych wad życia w mieście są uciążliwe korki. Obecnie z tym problemem zmaga się każde miasto wojewódzkie. Intensywny rozwój miast, czyli rozrastające się osiedla i nowe inwestycje sprawiają, że zakorkowane ulice to codzienność. Długie dojazdy do pracy, przedszkoli czy szkół to chleb powszedni wielu rodzin. Inaczej jest w małych miasteczkach, gdzie, mimo że odległości między domem a miejscem docelowych mogą być większe, to dotarcie tam nie sprawia tyle problemów, co w typowej metropolii. Co więcej, jeżeli na twoim osiedlu znajdują się takie placówki jak szkoła, przedszkole, poczta i supermarket, to wiedz, że na podstawowe obowiązki stracisz znacznie mniej czasu niż w wielkim mieście.

Lepsza jakość powietrza

Oczywiście małe miasteczko to nadal miasto i nie możemy oczekiwać poziomu czystości powietrza niczym pośrodku dziewiczej puszczy. Jednak każdy, kto spędził chociaż jedno zimowe popołudnie na spacerze w centrum np. Krakowa, czy Warszawy wie, że komfort życia w niedużej mieścinie jest znacznie wyższy niż w wyżej wymienionych metropoliach. Kolejnym atutem może być fakt, że wokół miasteczek łatwo znaleźć zielone tereny do rekreacji, które nawet w środku sezonu wakacyjnego nie będą tak bardzo zatłoczone, jak te w pobliżu ogromnych ośrodków miejskich. Brak korków sprawi też, że wycieczki możesz organizować znacznie chętniej i częściej. Zdrowy tryb życia łatwiej prowadzić w małej miejscowości, ponieważ dostęp do świeżego powietrza oraz mniejsza pokusa w postaci fast foodów na każdym kroku pozwoli efektywniej zadbać o dobre samopoczucie.

Spokój i mniej stania w kolejkach

Dla niektórych brak imprez masowych może stanowić wadę, jednak dla osób, ceniących sobie relaks to ogromna zaleta. Ciche osiedla bez sąsiedztwa ogromnych stadionów miejskich czy hal koncertowych to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi oraz ludzi pracujących w domu. Wybierając mieszkania deweloperskie w Zbąszynku, nie musisz martwić się o nadmierny hałas. Warto zaznaczyć, że małe miasta też oferują atrakcje oraz rozrywki, które pozwolą ci się rozerwać. Tylko że w przeciwieństwie do wielkich aglomeracji nie zmarnujesz tyle czasu, stojąc w kolejkach lub czekając na stolik w restauracji.

Mit: Brak dostępu do edukacji i kultury

Osoby, które zaciekle bronią życia w wielkim mieście, jako jeden z argumentów wymieniają łatwy dostęp do kultury i edukacji. Być może kilkanaście lat temu nierówności między dużymi i małymi miastami były mocno zauważalne w tych sektorach życia. Natomiast obecnie w miasteczkach pokroju Zbąszynka nie brakuje szkół. Wybór jest dość szeroki, ponieważ poziomy edukacji zaczynają się od przedszkoli, kończąc na szkołach średnich. Dodatkowo działa tam kilka klubów sportowych, do dyspozycji są również szkoły językowe, siłownie i wiele innych miejsc, gdzie możemy spędzać czas wolny. Do wyboru mamy także wydarzenia kulturalne takie jak spektakle, wieczory kabaretowe, koncerty i warsztaty tematyczne. Jeżeli jednak chcesz wyrwać się na chwilę do dużego miasta, to nic nie stoi na przeszkodzie. Większość miejscowości w tej części Wielkopolski są dobrze skomunikowane z Poznaniem, dlatego, jeśli zależy Ci na łatwym dojeździe na uczelnie lub koncert to możesz wybrać autobus, pociąg lub wygodną podróż autem, autostradą A2.

Mieszkania deweloperskie w Zbąszynku – to się opłaca

Szukając miejsca, gdzie warto zamieszkać na stałe i zainwestować we własne cztery kąty trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednym z pierwszych, które nasuwają się na myśl, są finanse. Kupno mieszkania to spory wydatek, jednak mniejsze miejscowości oferują lepsze ceny oraz nierzadko wyższy standard. Życie w miasteczku ma jeszcze jeden plus, wiele oferowanych usług jest znacznie tańszych. Za fryzjera, kosmetyczkę czy hydraulika zapłacisz mniej niż np. w Poznaniu. Jeżeli rozważasz kupno nieruchomości, to sprawdź mieszkania na sprzedaż w Zbąszynku i okolicach. Zyskasz nie tylko atrakcyjny apartament w dobrej cenie, ale także przyjazne miejsce do życia.

Nie ważne, jakie miasto wybierzesz jako miejsce, w którym chcesz spędzić życie, każde z nich będzie miało swoje wady i zalety. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy jednak poznać różne punkty widzenia, aby wybrać najlepszą dla siebie opcję. Mieszkania deweloperskie w Zbąszynku to jedna z możliwości, które warto wziąć pod uwagę.