home staging

Home staging – co to takiego?

Tym razem przygotowaliśmy artykuł dla inwestorów i osób, które żyją obrotem nieruchomościami. Zagadnienia z zakresu home stagingu, które w nim poruszymy pozwolą Państwu sprzedawać swoją nieruchomości po możliwie najwyższej cenie. Warto więc dowiedzieć się jak uzyskać najlepszą ceną za sprzedaż nieruchomości.

Co to jest home staging

Zwrot home staging to rzeczownik, który jest zapożyczeniem z języka angielskiego. Jak widać określenie to oznaczające w praktyce “przygotowanie domu” doskonale przyjęło się na rynku w Polsce. Home staging to usługa, której celem jest kompleksowe, rzetelne i profesjonalne przygotowanie nieruchomości na sprzedaż, ale w taki sposób, aby zmaksymalizować zyski poprzez osiągnięcie efektu wow.

Zalety home staging`u

Nie ulega wątpliwości, że odpowiednio przygotowane mieszkanie pozwala osiągnąć lepszą cenę przy jego sprzedaży. Chyba każdemu posiadaczowi mieszkania na sprzedaż zależy na tym, aby sprzedając nieruchomość wyciągnąć z niej jak najlepszą cenę. Pomimo tego stosunkowo często możemy spotkać na portalach ogłoszeniowych mieszkania słabo przygotowane do sprzedaży. Pamiętajmy, że transakcja sprzedaży i przygotowanie mieszkania jest niczym opakowanie cukierka – im lepiej wykonamy tę czynność tym szanse na konwersję wzrosną.

Zasady home staging

Posiadasz mieszkanie na sprzedaż i chcesz aby wnętrze było maksymalnie atrakcyjne dla potencjalnego kupca? W takim przypadku powinieneś zadbać o kilka istotnych elementów. Oczywiście wszystko powinieneś mierzyć miarą swoich możliwości finansowych i działać w ramach określonego budżetu. Niektóre osoby mają tendencję do przeinwestowania środków finansowych na przygotowanie mieszkania na sprzedaż, a to też nie jest dobre.

Porządek

Porządek to jedna z fundamentalnych zasad home stagingu. Zadbaj o to, aby mieszkanie przed prezentacją było czyste i zadbane. Poczucie czystości potęguje także przestronność wnętrza, sprawia wrażenie, że mieszkanie jest optycznie większe niż w rzeczywistości.

Dodatki mają znaczenie

Niektórzy nie doceniają roli dodatków. Świece zapachowe czy kwiaty to doskonały dodatek, który sprawia dobre pierwsze wrażenie. Mile widziane są też kosze ozdobne, rzeźby i inne akcesoria

Ciepła kolorystyka, odpowiednio dopasowana do stylu

Kolorystyka ma znaczenie i to ogromne. Ciepłe i przytulne wnętrza to dodatkowy handicap, choć warto wspomnieć, że w niektórych stylach sprawdzą się lepiej surowe klimaty.

Zapach, który pobudza zmysły

Zapach nie powinien być zbyt intensywny, ale lekko wyczuwalny. Powinien pobudzać zmysły, ale w sposób bardzo delikatny. Szczególnie ważny jest w łazience. Przed prezentowaniem mieszkania warto zadbać o to aby je należycie przewietrzyć. Niech świeżość będzie naszym sprzymierzeńcem.