Slide Home Staging I Jego Zalety W Branży Nieruchomości zdjęcie nr 2

Zobacz
więcej

Home Staging I Jego Zalety W Branży Nieruchomości zdjęcie nr 3

HabitatHouse

blog

Home Staging I Jego Zalety W Branży Nieruchomości zdjęcie nr 4 otodom

Slide Home Staging I Jego Zalety W Branży Nieruchomości zdjęcie nr 5

Zobacz więcej

Home Staging I Jego Zalety W Branży Nieruchomości zdjęcie nr 6

HabitatHouse

Blog Home Staging I Jego Zalety W Branży Nieruchomości zdjęcie nr 7 otodom Home Staging I Jego Zalety W Branży Nieruchomości zdjęcie nr 8

Home staging – co to takiego?

Home Staging I Jego Zalety W Branży Nieruchomości zdjęcie nr 9

Źródła inspiracji podczas urządzania wnętrza mieszkania lub domu.

Być może masz pomysł jak urządzić swoje mieszkanie lub dom i nie czujesz potrzeby czerpania dodatkowej inspiracji z social media lub sięgania po poradę do architekta wnętrz. Jeśli jednak czujesz, że potrzebujesz w tym zakresie wsparcia warto zerknąć na zdjęcia modnie wykończonych wnętrz na takich platformach, jak Pinterest lub Instagram. W przypadku, gdy nie lubisz korzystać z social media warto zasięgnąć porady specjalisty od wykończenia wnętrz, który doradzi Ci jak funkcjonalnie wyposażyć każdy pokój w Twoim mieszkaniu lub domu. Szczególnie duże znaczenie ma to w przypadku, gdy przygotowujesz mieszkanie na sprzedaż lub pod wynajem. W takim przypadku ważne jest to, aby wnętrze było przytulne i zachęcało jak największą ilość potencjalnych klientów do kontaktu.

Dobry plan to podstawa – pomysły, możliwości i koszty aranżacji mieszkania

Niezależnie od tego, czy urządzasz mieszkanie po raz pierwszy, czy piętnasty warto pamiętać o tym, aby zrobić plan i spisać swoje przemyślenia, pomysły oraz wyznaczyć środki jakie możesz przeznaczyć na ten cel. Często realne koszty przewyższają te, które wynikają z czystych obliczeń, dlatego warto do swoich kalkulacji dodać 10-20% wyliczonej kwoty. Dzieje się tak dlatego, że podczas obliczania nie jesteśmy w stanie przewidzieć, dokładnych ilości materiałów oraz finalnych kosztów robocizny. Często zdarza się także, że delikatne elementy – np. kafle ulegną uszkodzeniu i trzeba zakupić dodatkowe opakowanie, aby pokryć całą powierzchnię pomieszczenia. Dlatego warto już na etapie planowania uwzględnić takie dodatkowe koszty, aby starczyło nam środków na finalizację całego procesu.

Czy tanio znaczy źle?

Rozpisując budżet na wyposażenie mieszkania warto wszystko dokładnie przeliczyć tak, aby nie trzeba było go przerywać ze względu na brak środków. Na pewno warto szukać okazji tak, aby kupić meble oraz wyposażenie po jak najlepszych cenach, lecz trzeba mieć na uwadze, że nie zawsze niska cena wiąże się z niskimi kosztami finalnymi. Kupując trwałe elementy wyposażenia, takie jak kafle, panele, wanna, zabudowane szafy należy szczególną wagę przywiązać do jakości zarówno samych produktów, jak i ich montażu tak, aby w przeciągu kilku najbliższych lat nie narazić się na gigantyczne koszty związane z całkowitą ich wymianą. Jak można się domyślić w takim przypadku całkowite koszty wraz z robocizną bez problemu przekroczą koszty produktów lub ekipy remontowej “półkę wyższych” niż najtańsze na rynku. Zrywanie podłogi lub kucie ścian nie należy do przyjemnych, więc warto to wykonać raz a porządnie.

Rozplanuj ustawienie mebli zanim je kupisz

Przed zakupieniem mebli koniecznie zaplanuj jak je ustawisz i zmierz dokładnie całe pomieszczenie. Pamiętaj, że na zakupy warto udać się z wcześniej sporządzoną listą wymiarów każdego pokoju oraz miarką, która pozwoli nam na dokładne oszacowanie wymiarów każdego elementu wystroju. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, nerwy i pieniądze potrzebne na kilkukrotny transport i wymianę mebli, które okazały się za duże do danego wnętrza.

Kolorystyka wnętrza – jakie kolory nie męczą?

Wykańczając mieszkanie lub dom warto postawić na stonowane kolory, które będą dobrze współgrały z większością mebli oraz wyposażenia. Czasami kuszące jest wykończenie ścian w jaskrawym kolorze, lecz w dłuższej perspektywie taki wybór może przytłaczać i męczyć. Jeśli lubisz kolorowe akcenty warto zastanowić się nad wykończeniem wnętrza w stonowanych barwach i kupieniem kilku elementów agd – np. lodówki, czajnika, tostera czy lampy w charakterystycznym kolorze, który doda wyrazistości pomieszczeniu, lecz nie sprawi, że przebywanie w kuchni, czy sypialni będzie męczące.