Slide Czy Warto Zatrudnić Projektanta Wnętrz - Plusy I Minusy zdjęcie nr 2

Zobacz
więcej

Czy Warto Zatrudnić Projektanta Wnętrz - Plusy I Minusy zdjęcie nr 3

HabitatHouse

blog

Czy Warto Zatrudnić Projektanta Wnętrz - Plusy I Minusy zdjęcie nr 4 otodom

Slide Czy Warto Zatrudnić Projektanta Wnętrz - Plusy I Minusy zdjęcie nr 5

Zobacz więcej

Czy Warto Zatrudnić Projektanta Wnętrz - Plusy I Minusy zdjęcie nr 6

HabitatHouse

Blog Czy Warto Zatrudnić Projektanta Wnętrz - Plusy I Minusy zdjęcie nr 7 otodom Czy Warto Zatrudnić Projektanta Wnętrz - Plusy I Minusy zdjęcie nr 8

Czy warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Czy Warto Zatrudnić Projektanta Wnętrz - Plusy I Minusy zdjęcie nr 9

Projektant wnętrz – kim jest i do czego jest nam potrzebny?

Projektowanie wnętrz i ich wykończenie to zadanie, które przerasta możliwości wielu ludzi. Tu potrzebna jest nie tylko aktualna wiedza na temat stylów aranżacji, ale przede wszystkim spójna koncepcja, planowanie określonych działań w czasie oraz logistyka. Projektant czy też architekt wnętrz to specjalista, a zarazem osoba odpowiedzialna za cały proces wykończenia wnętrza według wytycznych inwestora. Proces jest bardzo prosty – najpierw jest faza koncepcyjna, później wspólne ustalenia (także budżetowe), negocjacji stawki, podpisanie umowy i praca docelowa. Zarówno na etapie inwestycji jak po jej oddaniu inwestor ma prawo do wdrożenia określonego typu poprawek, których zakres i czas przewiduje umowa.

Jakie są zalety korzystania z usług projektanta wnętrz?

Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Nie inaczej jest w przypadku współpracy z projektantem wnętrz. Postaramy się więc  przedstawić Państwu najważniejsze zalety, które decydują o tym, że Polacy coraz chętniej sięgają po usługi projektantów.

Oszczędność czasu

Projektanci coraz częściej automatyzują sobie zadania, za pomocą różnego typu narzędzi i aplikacji, które wspomagają zarządzanie daną inwestycją, a także kontrolę nad… pracownikami. Przykładem może być tutaj Dotatio.pl – aplikacja idealna dla inwestorów z branży nieruchomości. Pozwala ona kontrolować etap projektowania i wykończenia tak de facto bez wychodzenia z domu. Co więcej, dzięki niej projektant może wystawiać faktury pro-formy dla klienta potrzebne do zamawiania materiałów, przesyłać codziennie zdjęcia z wykonanych działań i analizować koszty w czasie rzeczywistym. Co więcej decydując się na wybór projektanta wnętrz w opcji pod klucz, nie interesuje nas zakup materiałów, logistyka czy szukanie ekipy remontowej. Nie ma też problemu z tym, że wykonawcy uciekną nam z budowy – ponieważ najczęściej pracują dla… projektantów i to oni za nich odpowiadają.

Oszczędność pieniędzy

Kolejną niepodważalną zaletą jest oszczędność pieniędzy. Brzmi to nieco dziwnie, bo przecież nie ma nic za darmo i praca projektanta również ma swoją cenę. Praktyka pokazuje jednak, że odpowiednie zarządzanie kosztami inwestycyjnymi, trzymanie się wytycznych z budżetu i sprawne wykończenie w sumie dają większe profity i oszczędności środków niż w przypadku własnego działania. Projektanci obliczają ilość materiałów i minimalizują koszty pracy. Często jest tak, że sami tracimy niepotrzebnie czas, a inwestycja przeciąga się z 30 dni do 90 dni. W przypadku korzystania z fachowych usług ten czas zazwyczaj wynosi nie więcej niż 40 dni.

Oszczędność nerwów

Mniej nerwów to spokojna głowa. Ponoć im mniej się ludzie denerwują tym żyją dłużej. Wspomnieliśmy już wyżej o problemie ucieczek z budowy pracowników. Poza tym zdarzają się wypadki, uszkodzenia mechaniczne. Podpisując umowę z projektantem to ona bierze na siebie odpowiedzialność za cały zakres pracy. To bardzo wygodne dla wielu osób.

Mieszkanie wykończone przez projektanta jest droższe

Jest jeszcze jedna zaleta, o której niewiele osób zdaje sobie sprawę. Nieruchomości – niezależnie od tego czy są to mikrokawalerki, condohotele, domy jednorodzinne czy mieszkania są więcej warte jeśli zaaranżuje i w sposób profesjonalny wykończy je projektant. Efekt “wow” robi swoje, także przy wsparciu home stagingu. Projektanci w swojej palecie usług mają bowiem tę opcję, która pozwala nam przygotować mieszkanie pod sprzedaż, najem lub podnajem.