Slide Zakup Mieszkania. Metody Finansowania Mieszkania W Bliźniaku zdjęcie nr 2

Zobacz
więcej

Zakup Mieszkania. Metody Finansowania Mieszkania W Bliźniaku zdjęcie nr 3

HabitatHouse

blog

Zakup Mieszkania. Metody Finansowania Mieszkania W Bliźniaku zdjęcie nr 4 otodom

Slide Zakup Mieszkania. Metody Finansowania Mieszkania W Bliźniaku zdjęcie nr 5

Zobacz więcej

Zakup Mieszkania. Metody Finansowania Mieszkania W Bliźniaku zdjęcie nr 6

HabitatHouse

Blog Zakup Mieszkania. Metody Finansowania Mieszkania W Bliźniaku zdjęcie nr 7 otodom Zakup Mieszkania. Metody Finansowania Mieszkania W Bliźniaku zdjęcie nr 8

Zakup mieszkania. Metody finansowania mieszkania w bliźniaku

Zakup Mieszkania. Metody Finansowania Mieszkania W Bliźniaku zdjęcie nr 9

Zakup własnego lokum jest niespełnionym marzeniem wielu osób. Dlaczego niespełnionym? Najczęstszymi wymienianym trudnościami, jakie są napotykane podczas planowania inwestycji, są brak zdolności kredytowej, obawa przed zaciągnięciem kredytu, czy niskie zarobki w stosunku do cen mieszkań. Okazuje się jednak, że zaciągnięcie kredytu hipotecznego nie jest jedynym sposobem na zdobycie upragnionego “M”. Co wybrać?

Zmniejsz cenę nieruchomości – mieszkanie w bliźniaku

Koszty kupna domu można zmniejszyć, wybierając dom w Zbąszynku typu “bliźniak”. Zyskujesz ogródek, miejsce garażowe, prywatne wejście oraz inne wygody mieszkania w domu jednorodzinnym, ale także oszczędność ze względu na podział budynku między dwie rodziny. Zabudowa tego rodzaju najczęściej usytuowana jest na atrakcyjnych terenach podmiejskich, dobrze skomunikowanych z dużymi miejscowościami. Dlatego, jeżeli chcesz znaleźć najlepszą ofertę, to zacznij od znalezienia najkorzystniejszego rodzaju zabudowy.

Cywilnoprawna pożyczka

Jeżeli nie planujesz zaciągnąć kredytu w instytucji bankowej, to możesz znaleźć inny podmiot, który pomoże sfinansować zakup nieruchomości. Istnieje możliwość zaciągnięcia pożyczki od osoby fizycznej na mocy umowy cywilnoprawnej. Nie trzeba mieć wtedy określonej zdolności kredytowej ani wkładu własnego. Wystarczy sporządzić umowę, w której zawarta będzie kwota kredytu oraz warunki spłaty u pożyczkodawcy. Należy pamiętać jednak o tym, że przygotowanie takiej umowy wiąże się z pokryciem kosztów, czyli podatku od czynności cywilnoprawnych.

Rozłożenie na raty u sprzedającego

Zdarzają się sytuacje, że sprzedający umożliwia rozłożenia części należności na raty. Wtedy potrzebny będzie jedynie wkład własny, jednak bez konieczności dysponowania zdolnością kredytową. Takie rozwiązanie jest idealne dla tych, którzy nie spełniają warunków postawionych przez bank lub wolą sprawy finansowania i kupna pozostawić w rękach jednej instytucji. Rozwiązanie nie jest powszechnie stosowane przez deweloperów, jednak warto zapytać o taką opcję transakcji, ponieważ coraz więcej sprzedawców zawsze w nim korzyści.

Wymiana

To jeden z najstarszych sposobów zapłaty. Najczęściej stosuje się wymianę towarów tego samego rodzaju, czyli np. dom za dom. Spotyka się jednak też sytuację, w której możemy wymienić grunt za mieszkanie lub inne rodzaje dóbr. Wszystko zależy od tego, czym dysponujemy i na jakie warunki przystanie sprzedawca. Dodatkowo taki sposób zapłaty skraca czas całego procesu sprzedaży, ponieważ pełną sumę lub jej większość możemy uiścić, oddając w zamian mienie ruchome lub nieruchome. Co oznacza, że proces może zakończyć się na etapie wymiany albo czas spłacania reszty sumy będzie krótszy.

Kredyt hipoteczny… ale ze współkredytobiorcą

Zmorą dla wielu osób chcących kupić mieszkanie jest brak zdolności kredytowej. Tyczy się to przede wszystkim młodych osób, które dopiero zaczynają swoje dorosłe i samodzielne życie. Rozwiązaniem może być kredyt hipoteczny współdzielony np. z rodzicami. Stałe dochód i długoletnie zatrudnienie są dużymi plusami w staraniach o kredyt. W tym przypadku istotny jest jednak wiek rodziców. Niektóre banki ustalają górną granicę wieku, jaki może osiągnąć kredytobiorca w dniu spłaty zobowiązania. Może to stanowić problem, jeżeli rodzice osiągnęli już zaawansowany wiek. Jeżeli zdecydujemy się wziąć kredyt razem z rodziną oraz współmałżonkiem, to może się jednak okazać, że zamiast rozłożenia zadłużenia na 30 lat, możesz wybrać zobowiązanie np. na 15 lat. Górna granica wieku kredytobiorców zależy od danego banku, dlatego rozglądając się na dogodną ofertą, warto pytać również o ten czynnik.

Domy na sprzedaż w Zbąszynku i okolicach

Dom w Zbąszynku to dobra inwestycja nie tylko ze względu na atrakcyjne ceny nieruchomości, ale także zalety samego miasta. Zbąszynek łączy w sobie spokój małego miasteczka z zaletami dużej metropolii. Wszystko dzięki świetnej komunikacji kolejowej z takimi miastami jak Międzyrzecz, Warszawa i Berlin. Jeżeli interesuje cię dom w Zbąszynku, sprawdź nasze ostatnie inwestycje w zabudowie szeregowej.