Slide Wpływ Rekuperacji Na Zdrowie - Czyste Powietrze Bez Otwierania Okien zdjęcie nr 2

Zobacz
więcej

Wpływ Rekuperacji Na Zdrowie - Czyste Powietrze Bez Otwierania Okien zdjęcie nr 3

HabitatHouse

blog

Wpływ Rekuperacji Na Zdrowie - Czyste Powietrze Bez Otwierania Okien zdjęcie nr 4 otodom

Slide Wpływ Rekuperacji Na Zdrowie - Czyste Powietrze Bez Otwierania Okien zdjęcie nr 5

Zobacz więcej

Wpływ Rekuperacji Na Zdrowie - Czyste Powietrze Bez Otwierania Okien zdjęcie nr 6

HabitatHouse

Blog Wpływ Rekuperacji Na Zdrowie - Czyste Powietrze Bez Otwierania Okien zdjęcie nr 7 otodom Wpływ Rekuperacji Na Zdrowie - Czyste Powietrze Bez Otwierania Okien zdjęcie nr 8

Wpływ rekuperacji na zdrowie – czyste powietrze bez otwierania okien

Wpływ Rekuperacji Na Zdrowie - Czyste Powietrze Bez Otwierania Okien zdjęcie nr 9

Borykając się z problemem smogu i wszechobecnych spalin samochodowych, wiele osób dostrzegło powagę problemu, jakim jest zanieczyszczenie powietrza oraz to, jak negatywnie wpływa ono na nasze zdrowie. Zamykając się w domu, który jest jeszcze dodatkowo uszczelniony, między innymi przed niechcianym hałasem czy wspomnianym już smogiem nie robimy wcale nic dobrego. Jak zadbać o prawidłową cyrkulację oraz oczyszczanie powietrza w naszym domu? 

Zdrowy dom to świeże powietrze.

Szczelność budynków jest bardzo ważna, ze względu na zwiększenie ich efektywności energetycznej. Jednak takie odizolowanie się od świata zewnętrznego niesie za sobą również negatywne skutki dla naszego zdrowia. Należy pamiętać, że szczelne pomieszczenie nie jest tożsame z pomieszczeniem sprzyjającemu naszemu zdrowiu. Regularna wymiana powietrza w mieszkaniu jest bardzo ważna, przede wszystkim dla naszego zdrowia. Zastane powietrze w zbyt mocno uszczelnionym pomieszczeniu jest pełne alergenów, które wdychamy oraz sprzyja powstawaniu pleśni, która jest niebezpieczna zarówno dla ludzi, jak i dla samego budynku.

Aby zapewnić sobie dobre warunki do życia, musimy pamiętać o tym, jak ważne dla naszego zdrowia  jest świeże powietrze. Troszcząc się o swoje środowisko życia, warto pomyśleć o instalacji wentylacji mechanicznej z rekuperacją, która zapewni odpowiednią wymianę powietrza w pomieszczeniach.

Rekuperacja, czyli oczyszczanie powietrza z troską o środowisko.

Niewątpliwie największą zaletą rekuperacji jest oczyszczanie powietrza. Zamontowanie wentylacji mechanicznej z rekuperatorem może znacząco ułatwić życie między innymi alergikom. Filtruje on powietrze z niechcianych i problematycznych pyłków oraz zapewnia dopływ świeżego powietrza. Dodatkowo wykorzystując wentylację mechaniczną, można przyspieszyć proces usuwania powstałej już wilgoci i zapobiec rozwijaniu się grzyba na ścianie.

Rekuperator odpowiada również za odzyskiwanie ciepła z pobieranego, “zużytego” powietrza i ogrzewanie nim nowego, świeżego powietrza napływającego do wnętrza domu.

Powietrze zużyte ma temperaturę wyższą od powietrza nawiewanego (świeżego). Tradycyjne systemy wentylacji mechanicznej, używane od wielu lat, muszą podgrzać nawiewane powietrze nagrzewnicą, co wiąże się z dodatkowym, niepotrzebnym wzrostem kosztu eksploatacji takiego systemu. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem pozwala na odzyskanie nawet 70 % ciepła z “zużytego” powietrza. Jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne  oraz ekonomiczne.

Świeże powietrze bez otwierania okien i przeciągów.

Wentylacja mechaniczna  z rekuperatorem działa cały czas, przez  24 godziny na dobę filtrując powietrze, jakie napływa do naszego domu, niezależnie od pory roku czy warunków atmosferycznych za oknem. Rekuperator filtruje powietrze, usuwając na zewnątrz nadmiar wilgoci, który przyczynia się do powstawania grzyba. Zużyte powietrze pobierane jest do ogrzania napływającego nowego, świeżego powietrza. Dzięki oczyszczaniu powietrza, zmniejsza się ilość występujących w nim  alergenów i drobnoustrojów, co znacząco poprawia zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Przy zastosowaniu systemu z rekuperacją można zapomnieć o przeciągach, jakie tworzą otwierane okna, oraz chłodnym powietrzu, które napływa w okresie jesienno-zimowym, zmniejszając wydajność systemów grzewczych i sprzyja łapaniu przeziębień. Rekuperacja działa niezależnie i nie wymaga otwierania okien, żeby cieszyć się czystym powietrzem. Przy zastosowaniu odpowiedniego filtru, ze swojej domowej przestrzeni można wyeliminować również drobne pyły zawieszone, które są głównymi składnikami smogu.  Jak widać, rekuperator jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy żyjąc w mieście, chcą mieć czyste, zdrowe powietrze.