Slide Tanie Mieszkania Dla Rodzin Z Dziećmi - Co Powinno Je Cechować? zdjęcie nr 2

Zobacz
więcej

Tanie Mieszkania Dla Rodzin Z Dziećmi - Co Powinno Je Cechować? zdjęcie nr 3

HabitatHouse

blog

Tanie Mieszkania Dla Rodzin Z Dziećmi - Co Powinno Je Cechować? zdjęcie nr 4 otodom

Slide Tanie Mieszkania Dla Rodzin Z Dziećmi - Co Powinno Je Cechować? zdjęcie nr 5

Zobacz więcej

Tanie Mieszkania Dla Rodzin Z Dziećmi - Co Powinno Je Cechować? zdjęcie nr 6

HabitatHouse

Blog Tanie Mieszkania Dla Rodzin Z Dziećmi - Co Powinno Je Cechować? zdjęcie nr 7 otodom Tanie Mieszkania Dla Rodzin Z Dziećmi - Co Powinno Je Cechować? zdjęcie nr 8

Tanie mieszkania dla rodzin z dziećmi

Tanie Mieszkania Dla Rodzin Z Dziećmi - Co Powinno Je Cechować? zdjęcie nr 9

Rodziny z dziećmi to główna grupa nabywcza, jeśli chodzi o rynek nieruchomości w naszym kraju. Z tego powodu większość budowanych osiedli w pewien sposób spełnia podstawowe potrzeby tego typu klienta. Z dostępnych opcji trudno jednak jednoznacznie wyłonić, te optymalne pod względem standardu i ceny. Na co zwracać szczególną uwagę podczas wyboru lokum dla pary z dziećmi?

Liczy się lokalizacja

Dla osób, które mają dzieci lub w najbliższej przyszłości chcą założyć rodzinę, okolica musi spełniać konkretne wymagania. Bezpieczeństwo, brak nadmiernego ruchu ulicznego oraz łatwy dostęp do szkół i dobra infrastruktura. To niezbędne minimum, które powinno spełniać dane osiedle, żeby mogło być brane pod uwagę, jako komfortowe miejsce do życia dla rodziców z dziećmi. Mieszkania na sprzedaż w Zbąszynku między ulicami Kasprowicza i PCK, to dogodna okolica, która sąsiaduje z parkiem, sklepami oraz komunikacją autobusową i PKP. Małe miasteczka takie jak Zbąszynek są zwykle samowystarczalne i na małej powierzchni mieszczą wszystko, czego potrzeba do załatwienia codziennych spraw. Nie trzeba marnować czasu w korkach i czasami godzinami przebijać się przez duże miasto w godzinach szczytu.

Wielkość i układ mieszkania

Przyjęło się, że najlepszym lokum dla rodziny z dziećmi jest mieszkanie z trzema pokojami. Jeżeli jednak projekt jest przemyślany, a pomieszczenia dość duże, to dwa pokoje dla pary nawet z dwójką dzieci wystarczą. Możliwości urządzenia i modyfikowania pomieszczeń są spore. Przy wykorzystaniu ścianek działowych czy regałów można wydzielić dodatkowe przestrzenie przeznaczone na biuro, czy łóżko dla nowego członka rodziny. Metraż to w dużej mierze kwestia indywidualna, jednak 50 m kw. wydaje się niezbędnym minimum. Warto zwracać uwagę na dostępność światła, czy kształty poszczególnych pokoi. Takie szczegóły są bardzo istotne, w szczególności, jeżeli mamy zamiar spędzić w danym miejscu długie lata. Niektórzy deweloperzy sprzedają apartamenty o niestandardowych wymiarach czy parametrach za niższą cenę. Przez to można wpaść w pułapkę nieustawnego i niekomfortowych mieszkania. Zbąszynek to miejsce, gdzie znajdziesz domy w zabudowie szeregowej, co gwarantuje jednakowy standard wykończenia i brak ryzyka kupna niewygodnego, ciemnego mieszkania.

Gdzie szukać lokali w dobrej cenie?

Dwa wcześniej wymienione czynniki niewątpliwie wpływają na cenę mieszkania. W przypadku nieruchomości idealnej dla rodziny większość ludzi skłania się ku terenom podmiejskim, wsiom lub małym miejscowością. Jest to wybór dobry zarówno dla portfela, jak i dla komfortu wychowywania dzieci. Nieruchomości w miejscowościach takich, jak Zbąszynek są znacznie tańsze niż np. w Poznaniu, co sprawia, że za rozsądną cenę otrzymujesz przyzwoity standard w cichej okolicy. Metraż też jest tutaj nie bez znaczenia, jednak komfortowy układ mieszkań w szeregowcach sprawia, że nawet przy dwóch pokojach, mając do dyspozycji balkon, ogródek lub taras nie odczujesz braku przestrzeni.