Slide Obniżka Stóp Procentowych A Kredyt Hipoteczny zdjęcie nr 2

Zobacz
więcej

Obniżka Stóp Procentowych A Kredyt Hipoteczny zdjęcie nr 3

HabitatHouse

blog

Obniżka Stóp Procentowych A Kredyt Hipoteczny zdjęcie nr 4 otodom

Slide Obniżka Stóp Procentowych A Kredyt Hipoteczny zdjęcie nr 5

Zobacz więcej

Obniżka Stóp Procentowych A Kredyt Hipoteczny zdjęcie nr 6

HabitatHouse

Blog Obniżka Stóp Procentowych A Kredyt Hipoteczny zdjęcie nr 7 otodom Obniżka Stóp Procentowych A Kredyt Hipoteczny zdjęcie nr 8

Obniżka stóp procentowych a kredyt hipoteczny na zakup mieszkania

Obniżka Stóp Procentowych A Kredyt Hipoteczny zdjęcie nr 9

Kryzys gospodarczy spowodowany pandemią koronawirusa jest już faktem. Sytuacja ekonomiczna wielu osób na całym świecie uległa pogorszeniu, a w niektórych sektorach rynku zaszły duże zmiany. Jedną z branż, którą czeka rewolucja, są nieruchomości. Co obniżka stóp procentowych zmieni na rynku mieszkaniowym? Czy warto teraz brać kredyt?

Obniżka stóp procentowych – co to oznacza?

Organ Narodowego Banku Polskiego (NBP), czyli Rada Polityki Pieniężnej w lutym swoją decyzję w sprawie stóp procentowych uzasadniała spadkiem cen ropy na rynkach światowych oraz osłabieniem wzrostu gospodarczego. W rezultacie, według prognoz znacznie obniży to dynamikę cen. Kolejną obniżkę przeprowadzono na początku kwietnia, która była spowodowana mi.in. pogłębiającym spowolnieniem gospodarki wielu rynków, nie tylko polskiego oraz pogarszającymi się nastrojami społecznymi. Najważniejszymi informacjami dla osób zainteresowanych rynkiem nieruchomości są obniżka stopy referencyjnej z 1,5% do 0,5% oraz stopy lombardowej z 2,5% do 1%. Dodatkowo najwyższe oprocentowanie kart kredytowych spadło z 10% na 8% rocznie. Pozostałe aktualne (na dzień 8.04.2020) stawki to:

  • stopa depozytowa 0,00%;
  • stopa redyskontowa weksli 0,55%;
  • stopa dyskontowa weksli 0,60%.

Decyzja NBP oznacza dwie rzeczy, po pierwsze spadek opłacalności lokat bankowych i inwestycji w obligacje rządowe oraz tańsze kredyty. Dla pierwszej grupy oznacza to, że straty i prawdopodobnie szukanie alternatywnych metod inwestowania. Kredytowicze na pewno odetchnęli z ulgą, ponieważ z tańszych rat pożyczki skorzystają ci, którzy już ten kredyt zaciągnęli, jaki ci, którzy się o niego starają. Taka sytuacja zdarza się rzadko, dlatego warto rozważyć za i przeciw.

Czy warto kupić mieszkanie podczas trwania kryzysu?

Tańsze kredyty hipoteczne, to na pewno argument przemawiający za skorzystaniem z tej formy finansowania właśnie teraz. Nie ma na razie jasnych przesłanek, że ceny mieszkań poszybują drastycznie w dół. Jeżeli jednak zastanawiasz się nad pożyczką, a Twoja sytuacja finansowa jest stabilna, to warto z niej skorzystać. Co więcej, trudności zatrzymają na jakiś czas rosnące ceny, co i tak jest dużym plusem, biorąc pod uwagę duże wzrosty w ostatnich latach. Nieruchomości w małych miastach, takie jak mieszkania na sprzedaż w Zbąszynku mogą okazać się podwójnie korzystną inwestycją, nie tylko ze względu na niższą ratę hipoteki, ale po prostu przystępną cenę na starcie. Dodatkowo trzeba pamiętać, że obecnie przy dużym spowolnieniu rynku dostępnych jest wiele mieszkań z różnych przedziałów cenowych. Tym bardziej warto obserwować rynek i znaleźć mieszkanie idealne.

Mieszkania na sprzedaż w Zbąszynku

Zabudowa szeregowa to wygodny oraz tańszy w porównaniu do np. domów wolnostojących rodzaj inwestycji w mieszkania. Zbąszynek o małe miasteczko położone w regionie, które może pochwalić się przepiękną przyrodą, jak i bliskim sąsiedztwem dużych miast. Zobacz nasze osiedle z domu, online na naszej stronie www. Bezpiecznie i bez wychodzenia z domu zobacz, co może zaoferować Ci Zbąszynek!