Slide Mieszkanie Za Miastem - Na Co Zwrócić Uwagę? zdjęcie nr 2

Zobacz
więcej

Mieszkanie Za Miastem - Na Co Zwrócić Uwagę? zdjęcie nr 3

HabitatHouse

blog

Mieszkanie Za Miastem - Na Co Zwrócić Uwagę? zdjęcie nr 4 otodom

Slide Mieszkanie Za Miastem - Na Co Zwrócić Uwagę? zdjęcie nr 5

Zobacz więcej

Mieszkanie Za Miastem - Na Co Zwrócić Uwagę? zdjęcie nr 6

HabitatHouse

Blog Mieszkanie Za Miastem - Na Co Zwrócić Uwagę? zdjęcie nr 7 otodom Mieszkanie Za Miastem - Na Co Zwrócić Uwagę? zdjęcie nr 8

Mieszkanie za miastem – na co zwrócić uwagę?

Mieszkanie Za Miastem - Na Co Zwrócić Uwagę? zdjęcie nr 9

Zmiana pracy, chęć odpoczynku od gwaru miejskiego, ucieczka przed smogiem i hałasem, niższe ceny nieruchomości – powodów, dla których decydujemy się przeprowadzić na tereny pozamiejskie jest wiele, na co jednak zwrócić uwagę kupując mieszkanie poza centrum? Jak podjąć decyzję, której nie będziemy żałować? Co wybrać – mieszkanie, dom wolnostojący czy szeregówkę? Jeśli i Tobie pytania te spędzają sen z powiek koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Znajdziesz w nim wskazówki jakie mieszkanie kupić, by być w pełni zadowolonym z inwestycji. Przyjemnej lektury!

Komunikacja publiczna i infrastruktura drogowa

Zalety i wady życia w mieście zna każdy, kto spędził w nim choćby kilka miesięcy. Niezależnie jednak od tego czy jesteś zwolennikiem czy przeciwnikiem mieszkania w centrum musisz przyznać, że jedno jest pewne – w mieście wszędzie jest blisko. Szkoły, przedszkola, ośrodki kultury, restauracje, urzędy – wszystko jest na wyciągnięcie ręki. O mieszkaniu poza miastem nie można już tego powiedzieć, dlatego też decydując się na zakup mieszkania warto upewnić się jak wygląda w danej okolicy kwestia dojazdów do centrum.

Czy w okolicy osiedla, na którym planujemy zamieszkać znajduje się przystanek autobusowy lub kolejowy? Jak często kursują tamtędy środki komunikacji publicznej? Jak przedstawia się stan dróg dojazdowych? Ile czasu spędzimy każdego dnia na dojazdach do pracy? Warto pamiętać, że nawet jeśli jesteśmy zmotoryzowani i możemy na co dzień poruszać się autem, bliskość transportu publicznego ma znaczenia. W sytuacji awarii auta lub odwiedzin gości bez samochodu dostęp do komunikacji publicznej będzie jak znalazł!

Punkty usługowe

Kolejnym ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę decydując się na wyjazd do innego miasta jest bliskość punktów usługowych, takich jak sklepy, apteki i ośrodki zdrowia oraz placówek edukacyjnych i żłobków. Wszak jedną z zalet mieszkania poza miastem jest brak konieczności spędzania całych dni w aucie. Nie ma więc sensu kupować mieszkania z dala od sklepów spożywczych, nie mówić już o centrach handlowych, kinach, restauracjach, itp.

Plan zagospodarowanie obszaru

Chcesz uciec od zgiełku i zaszyć się w jakimś odludnym miejscu? Okej… ale co dalej? Brak dostępu do wspomnianych już wyżej punktów usługowych jedynie utrudni Ci życie, a zgoła niezamieszkana okolica może okazać się znakomitym miejscem pod fabrykę lub drogę szybkiego ruchu. Czy to aby na pewno dobry pomysł? Przyznasz chyba, że niekoniecznie? Zamiast więc kupować dom za miastem w dziczy spójrz realnie na kwestię przeprowadzki do innego miasta, zapoznaj się z planem zagospodarowania najbliższej okolicy, sprawdź jakie inwestycje są planowane na najbliższe lata i ciesz się życiem za miastem.

Bezpieczeństwo

Wiele osób przeprowadzając się poza miasto obawia się różnorakich zagrożeń, takich jak włamania, rabunki i wandalizm. W mieście, gdzie na co dzień przechadza się wielu ludzi ryzyko, że jakiekolwiek przestępstwo nie zostanie zauważone jest niskie, jednakże na przedmieściach i terenach mniej zurbanizowanych wzrasta. Decydując się na mieszkanie poza miastem warto więc zwrócić uwagę na sąsiedztwo. Czasami najlepiej udać się na przechadzkę po zmroku i na własnej skórze sprawdzić czy okolice, w których planujemy zamieszkać wydają się bezpieczne.

Dom czy mieszkanie? – co wybrać?

Jednym z pytań na które trzeba sobie odpowiedzieć planując przeprowadzkę za miasto jest gdzie chcemy zamieszkać – w mieszkaniu, domu czy może szeregówce? Każde z tych rozwiązań jest odmienne pod względem ceny, kosztów eksploatacji, komfortu i warunków użytkowania, każde posiada wady i zalety. Warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie czego tak naprawdę chcemy, z czego nie potrafimy zrezygnować, a jakie kwestie możemy odpuścić. Jedynie wówczas możemy podjąć w pełni świadomą decyzję i cieszyć się z mieszkania poza miastem.

Sprawdź nasze osiedle w Zbąszynku z przestronnymi, funkcjonalnymi mieszkaniami w zabudowie szeregowej z dostępem do infrastruktury, ogrodami i miejscami parkingowymi.