Slide Jakie Powinno Być Mieszkanie Idealne Dla Singla? zdjęcie nr 2

Zobacz
więcej

Jakie Powinno Być Mieszkanie Idealne Dla Singla? zdjęcie nr 3

HabitatHouse

blog

Jakie Powinno Być Mieszkanie Idealne Dla Singla? zdjęcie nr 4 otodom

Slide Jakie Powinno Być Mieszkanie Idealne Dla Singla? zdjęcie nr 5

Zobacz więcej

Jakie Powinno Być Mieszkanie Idealne Dla Singla? zdjęcie nr 6

HabitatHouse

Blog Jakie Powinno Być Mieszkanie Idealne Dla Singla? zdjęcie nr 7 otodom Jakie Powinno Być Mieszkanie Idealne Dla Singla? zdjęcie nr 8

Mieszkanie idealne dla singla

Jakie Powinno Być Mieszkanie Idealne Dla Singla? zdjęcie nr 9

Kupno mieszkania to już nie tylko domena małżeństw z dziećmi i par, coraz więcej singli decyduje się za inwestycję w nieruchomości. Osoby decydujące się na życie w pojedynkę mają zupełnie inne potrzeby niż np. wieloosobowe rodziny. Co wziąć pod uwagę, szukając mieszkania dla singla? Gdzie je znaleźć?

Metraż i dodatkowe wygody

Duży metraż w mieszkaniu dla jednej osoby jest niewskazany z kilku powodów. Po pierwsze, to zbyt pokaźny wydatek, a po drugie późniejsze koszty utrzymania i dbania o taki dom mogą być za wysokie. Osoby wolne, to najczęściej ludzie aktywni zawodowo, którzy cenią sobie wygodę i niezależność. Dbanie o dużą powierzchnię i jej aranżacja na pewno wymaga czasu oraz sporego zaangażowania, co nie jest pożądane przez wszystkich. Rekomendowany metraż dla jednego lokatora to maksymalnie 50 m kw. Ogródek, balkon czy miejsce parkingowe to dodatkowe udogodnienia, które na pewno podnoszą komfort życia. W zależności od preferencji warto wybrać jedno z wymienionych. Najczęściej osoby stanu wolnego wybierają miejsce parkingowe zamiast ogródka lub balkon. Ma to sens, ponieważ dla mieszkańców bez dzieci takie rozwiązania są znacznie praktyczniejsze niż kawałek ziemi, o który trzeba się troszczyć. Poza tym osoby zapracowane nie zawsze mają czas na spędzanie czasu w ogrodzie.

Ile pokoi?

Optymalne mieszkanie dla jednej osoby to jeden pokój z aneksem kuchennym lub dwa pomieszczenia, tak aby oddzielić część dzienną od nocnej. Jeżeli pracujesz w domu, to znacznie lepszym rozwiązaniem są dwa pokoje. Ci, którzy spędzają jednak większość czasu poza domem, będą zadowoleni z mieszkania typu studio. Wszystko zależy od osobistych preferencji oraz planów na życie. Dwie oddzielne izby są bardziej perspektywicznym rozwiązaniem, jeżeli w przyszłości planujesz to mieszkanie wynająć lub zamieszkać w nim razem w drugą połówką. Oczywiście taka opcja łączy się zwykle z większym wydatkiem, jednak komfort mieszkania oraz możliwości są większe.

Lokalizacja

Mogłoby się wydawać, że typowy singiel kocha wielkomiejskie życie i koniecznie chce mieszkać w gwarnym centrum metropolii. Mnóstwo młodych, wolnych osób właśnie tego chce, jednak z punktu widzenia inwestycji na życie, takie myślenie nie jest do końca praktyczne. Nieruchomości w dużych miejscowościach są bardzo drogie, a dodatkowo komfort mieszkania w centrum nie zawsze jest najlepszy. Dodatkowo, biorąc pod uwagę koszty życia i utrzymania lokalu, lepiej wybierać mniejsze miejscowości, które są dobrze skomunikowane z tymi większymi. Mieszkania na sprzedaż w Zbąszynku, to ciekawa opcja dla osób wolnych, które cenią sobie komfort, spokój, a przy tym możliwości związane z szybkim i wygodnym dojazdem do dużego miasta. Zbąszynek to miasteczko położone w malowniczym regionie, które rozwija się, proponując młodym ludziom coraz to nowe opcje zatrudnienia w różnych sektorach gospodarki.

Inwestycja we własne cztery kąty jest dobrym pomysłem nie tylko dla rodzin czy też par, planujących wspólną przyszłość. Sprawdź nasze mieszkania – Zbąszynek i okolice, wybierz dla siebie korzystną lokatę na przyszłość.