Slide Dlaczego Kupno Mieszkania Jest Lepsze Niż Wynajem zdjęcie nr 2

Zobacz
więcej

Dlaczego Kupno Mieszkania Jest Lepsze Niż Wynajem zdjęcie nr 3

HabitatHouse

blog

Dlaczego Kupno Mieszkania Jest Lepsze Niż Wynajem zdjęcie nr 4 otodom

Slide Dlaczego Kupno Mieszkania Jest Lepsze Niż Wynajem zdjęcie nr 5

Zobacz więcej

Dlaczego Kupno Mieszkania Jest Lepsze Niż Wynajem zdjęcie nr 6

HabitatHouse

Blog Dlaczego Kupno Mieszkania Jest Lepsze Niż Wynajem zdjęcie nr 7 otodom Dlaczego Kupno Mieszkania Jest Lepsze Niż Wynajem zdjęcie nr 8

Dlaczego kupno mieszkania jest lepsze niż wynajem?

Dlaczego Kupno Mieszkania Jest Lepsze Niż Wynajem zdjęcie nr 9

Obecna sytuacja na rynku nieruchomości sprawia, że wiele osób zniechęca się do starania o własne cztery kąty. Zjawisko to jest w pełni zrozumiałe, ponieważ w większości przypadków do zakupu mieszkania potrzebny jest kredyt, a zobowiązanie wobec banku może odstraszać niektóre osoby. Istnieją jednak argumenty przemawiające za tym, że kupno własnego mieszkania jest znacznie korzystniejsze niż wynajem.

Spełnienie marzeń o własnym mieszkaniu

Spełnienie marzeń o własnym mieszkaniu jest jednym z pierwszych argumentów, jaki nasuwa się na myśl, kiedy myślimy o zaletach inwestycji w dom. Nie chodzi tu jednak o samą chęć posiadania nieruchomości, ale o benefity, jakie się z tym łączą. Wynajmując mieszkanie, nie można pozwolić sobie na przebudowę według własnych upodobań. Nie można też oczekiwać, że w wynajmowanym lokalu zostaniemy na zawsze. Właściciel mieszkania może zmienić, co do niego plany i np. oddać je swoim dzieciom lub sprzedać. Trzeba być gotowym na to, że prędzej czy później czeka nas przeprowadzka. Może być to uciążliwe zwłaszcza dla rodzin z dziećmi lub osób, które zgromadziły w wynajmowanym mieszkaniu pokaźną ilość rzeczy. Nieruchomości na własność dają również pewne poczucie bezpieczeństwa, a raczej zabezpieczenie dla przyszłych pokoleń. Planując rodzinę ważne jest, aby zapewnić przyszłość nie tylko sobie, ale także dzieciom. Pod tym względem kupno domu jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż wynajem.

Inwestycja w perspektywicznej okolicy

Kupno mieszkania lub domu to jeden z najpewniejszych sposobów na inwestycje kapitału. W zależności od tego, w jakiej miejscowości zainwestujemy pieniądze, można liczyć na różną wysokość zwrotu z inwestycji. Zakup domu w modnej dzielnicy dużego miasta może okazać się zbyt dużym wydatkiem, który nie przyniesie oczekiwanego zysku po jego sprzedaży. Domy w mniej zaludnionych okolicach z perspektywą na szybki rozwój są znacznie atrakcyjniejszym sposobem na ulokowanie pieniędzy. Nowe mieszkania w Zbąszynku to nie tylko atrakcyjne lokum w spokojnej okolicy, ale także szansa na zwiększenie majątku.

Koszty wynajmu – zainwestuj we własne mieszkanie

Koszty najmu nieruchomości stale rosną, najbardziej jest to zauważalne w miastach, gdzie popyt na mieszkania jest największy. Wieloletnie życie na wynajmie generuje koszty porównywalne z budową domu. Jest to jeden z największych argumentów za tym, aby zrezygnować z wynajmu na rzecz kupna. Wydawanie pieniędzy na ratę kredytu zamiast wrzucanie ich do portfela wynajmującego wydaje się rozsądną propozycją, która zaowocuje w przyszłości. Warto pomyśleć o tym jak najwcześniej, żeby swoje fundusze przeznaczać na własne potrzeby zamiast na użytkowanie cudzego mieszkania.

Własny dom w zabudowie szeregowej

Jeżeli marzysz o własnym lokum, to z pewnością powinieneś zastanowić się nad domem w zabudowie szeregowej. Takie rozwiązanie łączy w sobie zalety domu jednorodzinnego z jednoczesnym obniżeniem kosztów. Wybierając nasze osiedle w Zbąszynku, zyskujesz spokojne miejsce do życia, które jest świetnie skomunikowane z dużymi miastami. Województwo lubuskie to region bogaty pod względem turystycznym, ale także perspektywiczny gospodarczo. Prężnie działający przemysł meblarski dostarcza wielu miejsc pracy, dlatego warto rozważyć województwo lubuskie jako swoje przyszłe miejsce zamieszkania.

osiedle zbąszynek

Na zdjęciu: Osiedle w Zbąszynku od dewelopera Habitat House