Slide Dlaczego Warto Zamieszkać W Szeregowcu? zdjęcie nr 2

Zobacz
więcej

Dlaczego Warto Zamieszkać W Szeregowcu? zdjęcie nr 3

HabitatHouse

blog

Dlaczego Warto Zamieszkać W Szeregowcu? zdjęcie nr 4 otodom

Slide Dlaczego Warto Zamieszkać W Szeregowcu? zdjęcie nr 5

Zobacz więcej

Dlaczego Warto Zamieszkać W Szeregowcu? zdjęcie nr 6

HabitatHouse

Blog Dlaczego Warto Zamieszkać W Szeregowcu? zdjęcie nr 7 otodom Dlaczego Warto Zamieszkać W Szeregowcu? zdjęcie nr 8

Dlaczego warto zamieszkać w szeregowcu?

Dlaczego Warto Zamieszkać W Szeregowcu? zdjęcie nr 9

Jedni cieszą się osobnym wejściem i kawałkiem ogródka, z kolei inni narzekają, że sąsiad nadal jest za ścianą. Mało kto podchodzi do sprawy bez emocji i trudno się dziwić. Dom szeregowy jest bowiem wciąż nieco niecodziennym rozwiązaniem, a większość z nas nie lubi tego, czego nie zna. Aby zminimalizować obawy towarzyszące zakupowi domów szeregowych i pozwolić Ci poznać je nieco bliżej przygotowaliśmy zestawienie ich zalet. Przekonaj się dlaczego dom w zabudowie szeregowej to idealne rozwiązanie!

Dom w zabudowie szeregowej – niższe koszty inwestycyjne i eksploatacyjne

Niekwestionowaną zaletą domów szeregowych są niskie koszty inwestycyjne i eksploatacyjne. Powierzchnia działki przypadająca na pojedynczy dom w zabudowie szeregowej jest znacznie mniejsza niż ma to miejsce w przypadku domów wolnostojących, dlatego też koszty budowy i zakupu szeregówki są niższe. Ponadto, na ograniczenie kosztów dodatkowo wpływa budowa wspólnych ścian oraz niższe nakłady finansowe na uzbrojenie terenu i media. Nawet sama eksploatacja budynku i koszty takie jak wywóz śmieci i konserwacja przyłączy mediów przedstawiają się korzystniej w zabudowie szeregowej niż w przypadku domów jednorodzinnych. Wszystko to sprawia, że mieszkanie w szeregowcu jest tańsze w zakupie na rynku pierwotnym.

Ogródek przed domem szeregowym

Kolejną zaletą, na którą wiele osób zwraca uwagę wychwalając domy szeregowe jest ogródek. Stanowi znakomite uzupełnienie budynku, dzięki czemu osoby w nim zamieszkujące czują się komfortowo i swojsko. Latem, gdy pogoda dopisuje można w nim urządzić grilla w gronie najbliższych lub rozstawić basen dla dzieci, z kolei zimą to znakomite miejsce na harce w śniegu. Można w nim uprawiać warzywa, hodować kwiaty lub po prostu odpoczywać z kubkiem herbaty. Własny ogródek to zdecydowanie coś, czego nie doświadczysz mieszkając w mieszkaniu w bloku, a naprawdę warto go mieć.

Dogodna lokalizacja dla rodzin z dziećmi

Domy w zabudowie szeregowej najczęściej są zlokalizowane w spokojnej okolicy. Szeregowce to również częsty widok w mniejszych miasteczkach skomunikowanych z dużymi miastami, takich jak np. Zbąszynek. Umiejscowienie jest ogromnym plusem zwłaszcza w przypadku rodzin z dziećmi. Bliskość szkół i przedszkoli oraz łatwy dostęp do miejskich udogodnień i infrastruktury przy jednoczesnym braku intensywnego ruchu ulicznego jest rozwiązaniem idealnym. Co więcej, budynki szeregowe często są elementem szerszej koncepcji architektonicznej, dzięki czemu osoby je zamieszkujące mogą cieszyć się wysokiej jakości chodnikami, oświetleniem ulicznym, dostępem do placów zabaw, ośrodków sportowych, itp.

Podjazd i własne drzwi

Dom w zabudowie szeregowej to znakomite rozwiązanie dla tych, którzy chcą czuć się komfortowo we własnym domu, lecz nie dysponują wystarczającymi środkami na zakup domu wolnostojącego. Własne drzwi frontowe, podjazd, ogródek i brak sąsiadów tupiących w mieszkaniu na / pod nami jest na to doskonałym sposobem. Ponadto, możliwość nawiązania kontaktu z sąsiadami zamieszkującymi w domach obok, szansa na zaprzyjaźnienie się i zbudowanie wspólnoty przeciwdziała osamotnieniu i sprawia, że czujemy się swojsko we własnej okolicy.