Slide Czy Warto Kupować Mieszkanie W Czasie Kryzysu? zdjęcie nr 2

Zobacz
więcej

Czy Warto Kupować Mieszkanie W Czasie Kryzysu? zdjęcie nr 3

HabitatHouse

blog

Czy Warto Kupować Mieszkanie W Czasie Kryzysu? zdjęcie nr 4 otodom

Slide Czy Warto Kupować Mieszkanie W Czasie Kryzysu? zdjęcie nr 5

Zobacz więcej

Czy Warto Kupować Mieszkanie W Czasie Kryzysu? zdjęcie nr 6

HabitatHouse

Blog Czy Warto Kupować Mieszkanie W Czasie Kryzysu? zdjęcie nr 7 otodom Czy Warto Kupować Mieszkanie W Czasie Kryzysu? zdjęcie nr 8

Dlaczego kryzys to dobry czas na zakup mieszkania?

Czy Warto Kupować Mieszkanie W Czasie Kryzysu? zdjęcie nr 9

Cały świat stoi u progu załamania gospodarczego. Wiele branż przechodzi obecnie kłopoty. Już teraz wiadomo, że gastronomia, turystyka, hotelarstwo i drobni usługodawcy będą przechodzić w kolejnych miesiącach duże problemy. Co z rynkiem nieruchomości? Czy opłaca się kupować mieszkania w kryzysie?

Spowolnienie rynku nieruchomości

Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa spowodowały niemałe spowolnienie w branży nieruchomości. Zamknięte biura sprzedaży, trudności w nabywaniu materiałów budowlanych i strach ludzi przed niepewnym jutrem sprawiły, że wiele osób odłożyło kupno mieszkania na dalszy plan. Oczywiście, ostrożne postępowanie w sytuacji kryzysu jest racjonalne, jednak warto przeanalizować, czy zapaść gospodarcza nie przyniesie szansy na korzystne inwestycje. Osoby, które mają stałe zatrudnienie, mogą z powodzeniem zauważyć wiele zalet płynących z zakupu mieszkania w tym okresie.

Dlaczego obniżka stóp procentowych to dobry czas na kupno mieszkania?

Na początku kwietnia 2020 roku Rada Polityki Pieniężnej już drugi raz podczas trwania pandemii koronawirusa obniżyła stopy procentowe. Narodowy Bank Polski (NBP) uzasadnił swoje decyzje mi.in. spadkiem cen ropy na rynkach światowych oraz pogłębiającym się spowolnieniem wzrostu gospodarczego. Kroki te mają zminimalizować negatywne skutki oddziaływania COVID-19 na gospodarkę. Obniżono stopę referencyjną z 1,5% do 0,5% oraz lombardową z 2,5% do 1%. Najwyższe oprocentowanie kart kredytowych wynosi teraz 8% zamiast 10%.

Pozostałe stawki to:

  • stopa dyskontowa weksli 0,60%;
  • stopa depozytowa 0,00%;
  • stopa redyskontowa weksli 0,55%.

Co to oznacza dla przeciętnego obywatela?

Niestety zmniejszenie stopy procentowej sprawia, że lokaty bankowe i obligacje rządowe przestaną być opłacalnym sposobem inwestowania pieniędzy. Dochody z nich będą marginalne, co prowadzi do pytań o alternatywne sposoby lokowania kapitału. Ostatnie decyzje NBP oznaczają niższe raty kredytów. Jest to dobra wiadomość nie tylko dla osób, które mają zamiar teraz starać się o kredyt, ale także tych, którzy pożyczkę hipoteczną już mają. Co więcej, w związku z kwarantanną wiele banków zmieniło zasady starania się o finansowanie, co oznacza, że większość formalności można załatwić zdalnie. Obniżenie stóp procentowych sprawiło, że niektóre osoby chętnie przesuną ulokowanie swoich oszczędności z banku na inwestycje w nieruchomości. Na pewno jest to jeden z najbardziej stabilnych sposobów na obracanie kapitałem, zwłaszcza że obecny kryzys sprawił, że wolnych domów i mieszkań na sprzedaż jest obecnie pod dostatkiem.

Mieszkania na sprzedaż w Zbąszynku

Poszukiwanie wymarzonego lokum można z powodzeniem kontynuować bez wychodzenia z domu. Nasze mieszkania na sprzedaż w Zbąszynku możesz obejrzeć bezpiecznie na stronie www. Komfortowe osiedle w zabudowie szeregowej to dobra i niedroga alternatywa w stosunku do innych typów domów, jak np. wolnostojące budynki jednorodzinne. Zbąszynek to spokojne miasteczko w perspektywicznym regionie, jakim jest województwo lubuskie. Łatwy dojazd do dużych miejscowości sprawa, że nie odczujesz tak bardzo braku wielkomiejskich rozrywek. Osoby ceniące sobie wygodę powinny właśnie tam rozważyć zakup mieszkaniaZbąszynek to dobre miejsce zarówno dla rodzin z dziećmi, młodych małżeństw, jak i singli.