Slide Czy Warto Kupić Mieszkanie Na Parterze? zdjęcie nr 2

Zobacz
więcej

Czy Warto Kupić Mieszkanie Na Parterze? zdjęcie nr 3

HabitatHouse

blog

Czy Warto Kupić Mieszkanie Na Parterze? zdjęcie nr 4 otodom

Slide Czy Warto Kupić Mieszkanie Na Parterze? zdjęcie nr 5

Zobacz więcej

Czy Warto Kupić Mieszkanie Na Parterze? zdjęcie nr 6

HabitatHouse

Blog Czy Warto Kupić Mieszkanie Na Parterze? zdjęcie nr 7 otodom Czy Warto Kupić Mieszkanie Na Parterze? zdjęcie nr 8

Czy warto kupić mieszkanie na parterze?

Czy Warto Kupić Mieszkanie Na Parterze? zdjęcie nr 9

Mieszkanie na parterze wielu osobom kojarzy się z brakiem prywatności związanej z otaczającym nas balkonami. Panuje też przekonanie, że w takim mieszkaniu jest większy hałas oraz wyższe koszty ogrzewania. Czy rzeczywiście tak jest? Czy da się tego uniknąć i równocześnie cieszyć się swoim własnym ogrodem? Jakie zalety mają mieszkania na parterze, których na próżno szukać w lokalach położonych na piętrze? Na te i inne pytania odpowiemy w tym wpisie blogowym.

Kiedy kupić mieszkanie lub dom szeregowy?

W dobie pandemii wiele osób pracuje zdalnie i jest sobie w stanie pozwolić na zamieszkanie poza ścisłym centrum wielkich miast, w których na próżno szukać ciszy, spokoju oraz ulic pozbawionych korków. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem mieszkania lub domu w zabudowie szeregowej to na pewno wiesz, jak duży wpływ na ceny ma lokalizacja. Ceny mieszkań w centrum miasta potrafią przyprawić o ból głowy. Dlatego w obecnej sytuacji tym bardziej warto zastanowić się nad zakupem nieruchomości oddalonej od wielkich metropolii.  Jeśli chcesz kupić nowe mieszkanie lub dom w zabudowie szeregowej z własnym ogrodem to właśnie teraz jest na to idealny moment, gdyż po zakończeniu pandemii ceny nieruchomości z całą pewnością urosną względem obecnego stanu.

Czy obawy dotyczące mieszkania na parterze są słuszne?

Wiele osób marzących o własnym ogrodzie równocześnie obawia się kupować mieszkanie na parterze ze względu na stereotypy jakie usłyszeli od rodziny lub znajomych dotyczące wyższych kosztów ogrzewania, braku prywatności, ryzyka włamania lub hałasu dobiegającego zewsząd. W obecnych czasach dostępne są nowe technologie oraz materiały, które umożliwiają skuteczne wyeliminowanie opisywanych wad, a same domy szeregowe lub mieszkania budowane są w taki sposób, aby ich właścicielom gwarantować niezbędną prywatność. Warto przyjrzeć się wymienionym wadom i zastanowić w jaki sposób da się je wyeliminować i cieszyć własnym mieszkaniem lub domem z ogrodem.

Hałas

Ze względu na swoje położenie mieszkania na parterze zlokalizowana w ścisłych centrach miast narażone są na największy hałas. W obecnych czasach nie jest to już duży problem, gdyż głośne dźwięki dobiegające z ulicy skutecznie blokują nowoczesne okna oraz drzwi. Problem ten znika tym bardziej w przypadku zakupu domku szeregowego lub mieszkania poza centrum miasta. Dzięki takiej lokalizacji ruch jest zdecydowanie mniejszy, dlatego takie nieruchomości są jeszcze lepiej wyciszone niż ich wielkomiejskie odpowiedniki.

Wyższe koszty ogrzewania

Jeszcze 10-15 lat temu duże obawy wzbudzały koszty związane z ogrzaniem mieszkania na parterze lub domu o zabudowie szeregowej. Nowe budownictwo zdecydowanie zmieniło tę sytuację. Obecnie podczas budowy stosuje się izolację cieplną o bardzo dużej skuteczności. Deweloperzy dbają o to, by podłoga w mieszkaniach parterowych nie wychładzała się tak mocno jak jeszcze dekadę temu.

Bezpieczeństwo

Powszechnie uważa się, że mieszkania parterowe są dużo bardziej narażone na włamanie. Całe szczęście obecnie standardem jest stosowanie antywłamaniowych rolet oraz drzwi i okien o podwyższonej odporności na włamanie, które gwarantują duże bezpieczeństwo mieszkańców samej nieruchomości.

Brak prywatności

Problem niechcianych spojrzeń w kierunku naszego ogrodu lub mieszkania można w łatwy sposób rozwiązać sadząc żywopłot oraz zakładając firany.

Zalety mieszkania na parterze

Jak widać w łatwy sposób oraz stosunkowo niskim kosztem możemy pozbyć się obaw typowych dla mieszkań parterowych. Jakie zalety oferują takie nieruchomości względem pozostałych? Z całą pewnością do głównych zalet domków szeregowych lub mieszkań na parterze możemy zaliczyć posiadanie własnego ogrodu oraz tarasu. Jest to niewątpliwie wielka zaleta – szczególnie w dobie pandemii, gdy ogród może być nasza ostatnią deską ratunku gwarantującą bezproblemowe cieszenie się słońcem i zabawą z dziećmi lub psem na własnym kawałku zieleni. Inna zaletą jest cena, często niższa niż mieszkań na piętrze.

Czy warto kupić mieszkanie na parterze?

Obecnie stosowana technologia oraz materiały pozwalają na cieszenie się parterowym mieszkaniem lub domem szeregowym bez obaw. Zakup takiej nieruchomości to zdecydowanie dobry pomysł – szczególnie w dobie pandemii, gdy w czasie ewentualnego zamknięcia to jedyne miejsce “na zewnątrz”, z którego można korzystać bez przeszkód.