Slide Co Wpływa Na Cenę Mieszkania? zdjęcie nr 2

Zobacz
więcej

Co Wpływa Na Cenę Mieszkania? zdjęcie nr 3

HabitatHouse

blog

Co Wpływa Na Cenę Mieszkania? zdjęcie nr 4 otodom

Slide Co Wpływa Na Cenę Mieszkania? zdjęcie nr 5

Zobacz więcej

Co Wpływa Na Cenę Mieszkania? zdjęcie nr 6

HabitatHouse

Blog Co Wpływa Na Cenę Mieszkania? zdjęcie nr 7 otodom Co Wpływa Na Cenę Mieszkania? zdjęcie nr 8

Co wpływa na cenę mieszkania?

Co Wpływa Na Cenę Mieszkania? zdjęcie nr 9

Każdy, kto poważnie myśli o zakupie mieszkania, wie jak trudno wybrać ofertę, która będzie odpowiadała indywidualnym potrzebom, a przy okazji nie rozbije banku. Czynnikiem utrudniającym selekcję ogłoszeń jest duża rozbieżność cen w przypadku niemal identycznych lokali. Z czego to wynika? Jak prawidłowo odczytywać ogłoszenia dotyczące sprzedaży mieszkania?

Centrum wielkiego miasta nie dla wszystkich

Nie od dziś wiadomo, że nieruchomości zlokalizowane w centrach dużych miast osiągają bardzo wysokie ceny za metr kwadratowy. Powszechnym zjawiskiem jest to, że im dalej od centrum tym wartość lokali jest niższa. Sugeruje to, że mieszkania położone w sercu metropolii są lepsze. Czy tak jest jednak naprawdę?

Drogie lokalizacje uchodzą za bardziej prestiżowe i na pewno posiadanie takiego mieszkania łączy się z osiągnięciem wysokiego statusu społecznego. Taki lokal może się również okazać dobrą inwestycją na przyszłość. Jeżeli jednak przyszłym właścicielom zależy przede wszystkim na komforcie i spokoju, to luksusowa lokalizacja może okazać się nietrafionym pomysłem. Lepszym pomysłem będzie zakup mieszkania w mniejszej miejscowości.

Mieszkania deweloperskie w Zbąszynku położone są w cichej okolicy, dzięki czemu wybierane są najczęściej przez rodziny z dziećmi lub osoby ceniące sobie uroki życie z dala od tłoku wielkich miast.

Trendy w branży

Branża nieruchomości, jak i wiele innych dziedzin ulega modzie. Zjawisko to może stać się odpowiedzią na pytanie, dlaczego podobne do siebie lokale drastycznie różnią się ceną. Czasami zdarza się, że osiedla budowane w pobliżu modnych lokali, czy w popularnych dzielnicach są znacznie droższe. Z punktu widzenia klienta wyższa cena może sygnalizować wysoką jakość, jednak znacznie częściej dopłacamy wtedy za modną lokalizację. Czy warto inwestować w takie mieszkania?

Oczywiście, jeżeli to konkretne miejsce jest atrakcyjne dla kupującego lub upatruje się w nim dobrą inwestycję, to korzystnie taki lokal wybrać. Jeżeli jednak życie w modnej okolicy nie jest dla danej osoby priorytetem, to lepiej unikać takich zakupów. Poszukując mieszkania na sprzedaż, warto śledzić nie tylko ogłoszenia, ale także całą branżę nieruchomości. Pozwoli to na lepsze zorientowanie się, jakie obecnie trendy panują w tym segmencie.

Plan mieszkania ma znaczenie

Nie tylko metraż, ale także projekt mieszkania ma znaczenie, jeśli chodzi o finalną cenę za metr kwadratowy. Lokale o niestandardowych wymiarach i trudnych w aranżacji pomieszczeniach będą tańsze niż te o przemyślanym układzie. Takie sytuacje mogą mieć miejsce, gdy inwestycja mieści w sobie kilka mieszkań, a kształt działki i co za tym idzie budynku, wymusza, aby niektóre z lokali miały np. niestandardowo długi korytarz lub nieproporcjonalnie dużą łazienkę w stosunku do reszty pokoi. Wtedy mamy do czynienia z sytuacją, kiedy kilka mieszkań mimo podobnego metrażu ma znacznie niższą cenę niż inne. Nie można dać się zwieść okazji, ponieważ komfort życia w takim mieszkaniu może być niski. Zwłaszcza jeżeli mieszkanie okaże się bardzo ciemne i nieustawne.

Zabudowa szeregowa i bliźniacza daje ten komfort, że plany mieszkań są niemal identyczne, co sprawia, że żaden z kupujących nie trafi na felerny projekt. 

wnętrze domu w zbąszynku 1

Na zdjęciu: Mieszkania deweloperskie w Zbąszynku zostały zaprojektowane tak, aby każda rodzina mogła wybrać wygodne miejsce dla siebie.